Nenoliedzami mati ir sievietes skaistākā rota un lai tos saglabātu veselīgus un mirdzošus aukstākajā gada sezonā, ir jāņem vērā pāris faktori kā kopt un aizsargāt tos. Matu kopšanai jāpievērš ir tikpat liela uzmanība kā ādai.
Līdz ar ziemas sezonas iestāšanos mati var kļūt trausli, sausi, ar sašķeltiem galiem un elektrizēties. Tas notiek tāpēc, ka tie ir pakļauti krasām temperatūras izmaiņām. Iekštelpās siltums tiek uzturēts pateicoties radiatoriem un sildītājiem, bet ārā ir sals un vējš. Šie iepriekšminētie faktori nenāk par labu matiem un var acīmredzami tos bojāt. Esam apkopojuši pāris ieteikumus, lai saglabātu matus mirdzošus un veselīgus.
Pasargājiet matus no karstuma vai aukstuma.
Ilgstoša uzturēšanās aukstumā veicina matu bojāšanos, jo tie tiek apsaldēti tāpēc ieteicams ziemā vilkt cepuri, lai tos pasargātu. Pēc matu mazgāšanas nosusiniet lieko mitrumu un žāvējot tos ar fēnu, izmantojiet zemākas temperatūras gaisu. Atcerieties, ka jebkura matu veidošana tajos samazina mitruma līmeni, tāpēc svarīgi lietot līdzekļus, kas aizsargā matus no karstuma.
Lietojiet matu eļļas un mitrinošus kondicionierus.
Lai matus saglabātu mirdzošus un zīdaini gludus ir svarīgi tos mitrināt. Lielisks veids ir matu eļļas kā, piemēram, argāna, kokosriekstu vai rīcineļļas. Tās lietojot tiek atjaunoti matu struktūrā esošie dabīgie lipīdi tādējādi mati atgūst dzīvīgumu, mirdzumu un ir zīdaini gludi. Ja sausi un trausli ir tieši matu gali, tos var mitrināt lietojot diždadžu eļļu. Neaizmirstiet arī par mitrinošiem matu kondicionieriem un maskām. Pietiks, ja tos ieklāsiet uz pāris minūtēm, mati tiks pabaroti un atgūs dzīvīgumu.
Mazgājiet matus retāk un remdenā ūdenī.
Pārāk bieža matu mazgāšana var padarīt tos sausus, jo rezultātā tiek zaudēti matu dabīgie lipīdi, kuru funkcija ir matus aizsargāt no ārējo apstākļu ietekmes. Ieteicams matus mazgāt 2-3 reizes nedēļā remdenā ūdeni, jo karsts ūdens veicina matu sausumu.
Pievērsiet uzmanību savam uzturam.
Sabalansēts uzturs ir atslēga visam tāpēc it īpaši jāpievērš uzmanība kā plānojam savas maltītes ziemas periodā. Papildus jāuzņem ne tikai dabiskie tauki un minerālvielas, bet arī C, A, E, D vitamīni, dzelzs un selēns. Tie sastopami dārzeņos, augļos, zivīs, riekstos un arī pilngraudu produktos. Ieteicams lietot arī uztura bagātinātājus iepriekš konsultējoties ar ārstu. Ja šo iepriekšminēto uzturvielu organismā netrūks, pasargāsiet sevi gan no ziemas saaukstēšanās, gan matu stāvokļa izmaiņām.