Visiem ir zināms, ka kļūstot vecākiem, arvien vairāk nākas piedomāt kā saglabāt jauneklīgu ādu pēc iespējas ilgāk. Pirmās pazīmes kas liecina par ādas novecošanos ir krunciņas, grumbas, āda vairs neizskatās tik tvirta un elastīga. Tas viss liecina par hialuronskābes samazināšanos organismā.
Hialuronskābe ir viena no svarīgākajām mūsu organisma sastāvdaļām. Tā strādā mūsu audos, saistot un pievelkot ūdeni, veicina elastīna un kolagēna sintēzi, aizsargā ādu no brīvajiem radikāļiem un palīdz izskatīties jauniem. Hialuronskābe ir viela, kas atrodama absolūti visos orgānos, arī kaulaudos, saistaudos, asinīs un, protams, ādā. Mēs piedzimstam ar lielu šīs skābes daudzumu organismā, bet sasniedzot briedumu, hialuronskābes līmenis ādā ievērojami samazinās. No 22 gadu vecuma hialuronskābes ražošana cilvēka organismā palēninās, bet līdz 30 gadu vecumam tās daudzums ir pietiekams visu organisma vajadzību apmierināšanai. Sasniedzot 40 gadu vecumu, hialuronskābes izzušanas process paātrinās ģeometriskajā progresijā un jau sasniedzot 50 gadu slieksni, hialuronskābes daudzums cilvēka organismā ir divas reizes mazāks nekā jaunības gados. Tad lai saglabātu ādu pēc iespējas jauneklīgāku un tvirtāku, palīgā nāk modernas estētiskās kosmetoloģijas metodikas. Bieži vien informācijas trūkums un maldīgi priekšstati liek domāt, ka hialuronskābe ir kaitīga ādai, nedod tai nekādu labumu un labāk no tās izvairīties bet šie visi ir mīti.
Hialuronskābe nemaz nav skābe, tā ir polisaharīds, jeb vienkārši runājot – liela cukura molekula. Dabīgi tā atrodas mūsu organismos – 50% no tās atrodas tieši ādā, bet augstā koncentrācijā hialuronskābe ir atrodama arī locītavās un acīs. Starp citu, zīdaiņu ādā hialuronskābe ir ļoti augstā koncentrācijā, ar to arī izskaidrojams nepārspējamais zīdaiņu ādas maigums.
Hialuronskābe ir ļoti spēcīgs mitrinātājs. Līdzīgi kā sūklis, hialuronskābe spēj piesaistīt mitrumu vairāk kā 1000 reižu sava svara apjomā. Tāpēc kosmētikā nav nepieciešama īpaši augsta hialuronskābes koncentrācija (izplatītākā ir 1-3%).
Efektīvāk hialuronskābe labāk darbojas seruma, nevis krēma veidā. To jāklāj uz tīras, mitras (vai pat slapjas) ādas, lai tā spētu satvert un ievadīt ādā pēc iespējas vairāk mitruma. Liela nozīme ir tam, cik kvalitatīvi ir hialuronskābi saturošie līdzekļi, vislabāk tos iegādāties aptiekās, jo tie paredzēti, lai novērstu ādas problēmas.
Hialuronskābe arī samazina pinnes, paātrina to sadzīšanu un mazina ādas kairinājumu.
Interesanti ir tas, ka mūsu organisms hialuronskābi pazīst ļoti labi, līdz ar to nepatīkamas reakcijas pret to, ja tā ievadīta no ārpuses, tik pat kā nav, turklāt, hialuronskābe paliek ādā no 3 līdz pat 12 mēnešiem, krietni ilgāk kā, piemēram, kolagēns.
Ar hialuronskābes injekcijām iespējams samazināt vai pilnībā likvidēt grumbas, kas ir tikko izveidojušās vai ir jau kļuvušas dziļas un atrodas pieres zonā, kā arī deguna augšdaļā starp acīm, „vārnu kājiņas” – apkārt acīm, degunam un lūpām, kā arī tās grumbas, kas izveidojušās ap muti vai zoda zonā, koriģēt un aizpildīt grumbas kakla, dekoltē un roku zonā, palielināt lūpu, vaigu, zoda, kā arī seklu kontūru apjomu, veikt lūpu kontūras, sejas ovāla korekciju, piešķirt ādai maksimālu mitrināšanu, formu, uzlabot ādas elastīgumu, atjaunot veselīgas, atpūtušās un spirgtas ādas izskatu, koriģēt pēc aknes vai traumām radušās atrofiskās rētas.
Hialuronskābes ienaidnieki ir solārijs, pārmērīga sauļošanās, jo tiek sadedzināta āda un noārdās hialuronskābe. Arī datora izstarojumi, magnētiskie lauki, toksīni, slikta pārtika, vāja imunitāte, stress, pārmērīga medikamentu lietošana un slimības rada hialuronskābes noārdīšanos. Ja cilvēkam injicē skaistuma injekcijas, bet viņš, piemēram, turpina sauļoties, stresot, vājēt, tad mākslīgi ievadītajai hialuronskābei būs raksturīga paātrināta utilizēšanās.