Skaistumkopšanas instrukcija: kā cīnīties ar grumbām

Skaistumkopšanas instrukcija: kā cīnīties ar grumbām

Visi baidās no grumbām, bet daudziem tas ir salīdzināms ar apokalipsi. Turklāt visi zina, ka tas ir pilnīgi dabisks process un no tā nekur neaizbēgsi. Kā novērst grumbu rašanos un ko darīt, ja tās jau ir parādījušās?

Mūsu āda sastāv no epidermas (augšējais slānis) un dermas (apakšējais slānis). Otrā slāņa sastāvā ietilpst kolagēna un elastīna šķiedras. Tie ir atbildīgi par mūsu ādas jaunību, elastīgumu un maigumu. Kad kolagēna un elastīna daudzums samazinās, parādās grumbas. Bez vecuma izmaiņām viņu agrīnās rašanās cēloņi var būt ultravioleto staru iedarbība, smēķēšana, slikts uzturs, gulēšana uz sāniem un aktīva mīmika.

Var uzreiz piebilst, ka labākais veids, kā cīnīties ar grumbām, ir to novēršana. Trīs svarīgākie pamatnoteikumi, kas palīdzēs jums maksimāli aizkavēt grumbu veidošanos: labs miegs, pareizs uzturs un ādas kopšana. Jāatzīmē, ka smēķēšana ievērojami paātrina agrīnu novecošanās pazīmju parādīšanos, un daudzi to liek otrajā vietā pēc ultravioleto staru iedarbības. Smēķēšana veicina kolagēna sadalīšanos un pasliktina asins cirkulāciju. Tāpēc, pat ja jums jau ir grumbas, atmest smēķēšanu tik un tā ir vērts, jo tas palēninās turpmāko ādas novecošanos un saglabās plaušu veselību.

Miegs

Miega poza ir ļoti svarīga. Vislabāk ir gulēt uz muguras – skaistumam, kakla un sejas veselībai. Lieta tāda, ka miega laikā jūsu vaigs ir piespiests pie spilvena un āda atrodas nedabiskā stāvoklī visu nakti. Īpaši tas ir bīstami, ja jūs vienmēr guļat vienā ķermeņa pusē. Ar laiku viena sejas daļa sāk deformēties, bet otra paliek nemainīga. Tāpēc vislabāk iemācīties gulēt uz muguras. Par plusu tiks uzskatīts ortopēdiskais spilvens, kā arī spilvens zem ceļiem. Starp citu, vislabāk gulēt temperatūrā, kas nepārsniedz 18–20 grādu.

Ja mēs nepietiekami daudz guļam, mūsu organisms sāk ražot kortizolu – stresa hormonu, kas tajā skaitā padara ādu sausāku un blāvāku. Saskaņā ar šo pētījumu, sliktais miegs tiešām ietekmē mūsu ādas veselību. Zinātnieki izvēlējās 60 sievietes; dažas no tām kārtīgi izgulējās, citas nē. Zinātnieki novēroja sievietes, izmērot grumbiņas un pigmentāciju daudzumu, kā arī ādas elastīgumu. Izrādījās, ka eksperimenta dalībnieces, kuras bija gulējušas pietiekami daudz stundu, izskatījās jaunākas.

Uzturs

Arī uzturs ir svarīgs ādas veselības aspekts. Tam ir jābūt pilnam ar komponentiem, kas stimulē kolagēna izstrādi. Šajā sarakstā galvenokārt ietilpst antioksidanti un aminoskābes (prolīns, glicīns, lizīns). Antioksidanti rūpējas par veselību un ir atbildīgi par šūnu atjaunošanu. Piemēram, kāds pētījums liecina, ka tiem cilvēkiem, kuri lieto vairāk C vitamīnu, ir mazāk grumbiņu, un viņu āda ir mazāk sausa. C vitamīns ir atrodams, piemēram, citrusaugļos un brokoļos. Taukskābes arī ir svarīgas. Piemēram, omega-3 palīdz organismam mitrināt ādu un saglabāt ādas elastīgumu. Tā kā mūsu organisms neražo taukskābes, tās ir jālieto uzturā. Tie ir tādi produkti kā spināti, avokado un lasis. Taukskābes palīdz cīnīties arī ar pūtītēm, dermatītu un psoriāzi. No alkohola labāk ir atteikties vai samazināt to patēriņu līdz minimumam: tas atūdeņo ādu, padarot to sausu un blāvu, bet ar laiku noved pie agrākas grumbu rašanās.

Kopšana

Un ne jau velti tiek pastāvīgi apspriests saules staru kaitīgums: ultravioletie stari ir viens no galvenajiem ādas novecošanas iemesliem. Saskaņā ar pētījumu, tiem, kas lieto sauļošanās līdzekļus, bieži nav redzamu novecošanās pazīmju. Tāpēc noteikti nav vērts atstāt novārtā SPF līdzekļus, īpaši vasarā. Starp citu, lai palēninātu novecošanas procesu, sauļošanās krēms būs vajadzīgs visiem, tostarp cilvēkiem ar tumšu ādu. Kas attiecas uz ikdienas skaistumkopšanas rutīnu, tad pilnvērtīga kopšana ir labākais, ko variet uzdāvināt savai veselībai. Jāatzīmē, ka novecošanas pazīmes parādās jebkuros apstākļos – tas ir dabisks process. Bet, kad tas parādīsies un cik acīmredzami tas būs, ir atkarīgs no jums. Jūsu kosmētikas somiņā ir noteikti jābūt barojošiem un mitrinošiem līdzekļiem, kuros ietilpst antioksidanti. Pie labām sastāvdaļām pieder C vitamīns, E vitamīns, hialuronskābe un niacinamīds. Bet no toksiskām sastāvdaļām vislabāk izvairīties: tie radīs vairāk kaitējuma nekā labumu.

Sportam vajadzētu būt arī personīgās aprūpes sastāvdaļai. Sports uzlabo asinsriti un uzlabo skābekļa plūsmu, kas palīdz organismam ražot vairāk kolagēna.

 

Tātad labākais līdzeklis pret ādas novecošanu ir veselīgs dzīvesveids.